Rozdano nagrody w X jubileuszowej edycji konkursu „Wolontariusz Roku 2016”

Zdjęcie przedstawia wolontariuszy wraz z prowadzącymi


Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie zorganizował kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Przypadająca na ten rok X jubileuszowa edycja imprezy, odbyła się w Sali Widowiskowej Miejskie Ośrodka Kultury w Radlinie, który był współorganizatorem tego wydarzenia. Podczas imprezy wystąpiła gwiazda polskiego reggae zespół Tabu supportowany przez radlińską grupę Roots Soldiers. Głównym celem imprezy była promocja wolontariatu i wyróżnienie osób aktywnie działających na rzecz innych.

Przed rozpoczęciem koncertu, zostały rozdane nagrody w ogłoszonym konkursie na radlińskiego Wolontariusza Roku 2016. Zwycięzcą został Pan Tomasz Chyczewski, który do konkursu został zgłoszony przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych.

Pan Tomasz od kilku lat aktywnie angażuje się w projekty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Stowarzyszenie na terenie Osiedla Mikołajczyka. Są to m.in. wakacyjne zajęcia z instruktorkami harcerskimi rozwijające talenty dzieci i integrujące mieszkańców Osiedla. Pan Tomasz rokrocznie uczestniczy w przygotowaniach do festynu, w którego czasie obsługuje stoisko z grillem, napojami, prowadzi dyskotekę i pomaga w sprzątaniu. Pomaga również w organizacji Mikołaja dla dzieci z Osiedla, obsługuje stoisko i pomaga w sprzątaniu podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. Jest także inicjatorem i głównym wykonawcą kącika wypoczynkowego dla mieszkańców bloku nr 5 – wybudował ścieżkę, ogródek, posadził rośliny, posadowił grill, ogrodził estetycznym ogrodzeniem – a na co dzień dba o ten teren i otoczenie bloku.

Ponadto w konkursie zostało nagrodzonych także troje wolontariuszy, którzy swoją godną naśladowania postawą działają na rzecz społeczności Radlina. Byli to:

  • Panie Eugenia Karasek i Katarzyna Rosa – zgłoszone przez Stowarzyszenie Na rzecz Dzieci i Młodzieży „TĘCZA”,
  • Pan Łukasz Materzok – zgłoszony przez Ochotniczą Straż Pożarną Biertułtowy.


W trackie imprezy podziękowano także wieloletniej Liderce Klubu Wolontariatu Pani Beacie Kurek,  która w dalszym ciągu swoimi działaniami aktywnie wspiera i promuje wolontariat w Radlinie.

Wszystkim nagrodzonym laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za bezinteresowne  zaangażowanie się w sprawy społeczności lokalnej i chęć pomocy drugiej osobie.


Zapraszamy do galerii zdjęć !

Zespół TABU na X Radlińskim Dniu Wolontariusza

"Tradycją w naszym mieście stały się obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz związany z nimi konkurs "Wolontariusz Roku 2016" organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radlinie. W tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji tego niezwykłego wydarzenia!
Organizacje, w których realizowany jest wolontariat, jak i osoby prywatne mogą zgłaszać kandydatów do tytułu "Wolontariusza Roku 2016". Głównymi założeniami konkursu jest promocja idei wolontariatu i nagrodzenie osób, które swoją godną naśladowania postawą działają na rzecz społeczności Radlina.
Kandydaci mogą być zgłaszani osobiście, tradycyjną drogą pocztową (na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie, ul. Ludwika Solskiego 15, 44-310 Radlin) oraz poprzez e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Poniżej do pobrania Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy. Termin nadsyłania zgłoszeń – 30 listopada 2016 r.

Obchody Dnia Wolontariusza odbędą się 5 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, podczas których wystąpi zespół Tabu. Występ gwiazdy polskiego reggae supportować będzie radlińska grupa Roots Soldiers.

Rozpoczynamy o godzinie 18:00.

Oficjalna strona wydarzenia - LINK

Do pobrania:
Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa

Radliński KLUB WOLONTARIATU zaprasza do współpracy i działania

Radliński Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich do współpracy i działania. Nie bądź anonimowy - każdy ma coś do zaoferowania innym i każdy może coś zyskać. Radlin ul. Ludwika Solskiego 15 Budynek OPS. Lepsze Jutro Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Znamy wyniki konkursu na Wolontariusza roku 2015!

Już po raz dziewiąty Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie organizował radlińskie obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tym razem impreza odbyła się w Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie gdzie artystycznym podziękowaniem dla wolontariuszy oraz przybyłych gości był występ zespołu Not For Sale.
Jak co roku impreza miała charakter otwarty a jej celem była promocja wolontariatu oraz wyróżnienie i nagrodzenie radlińskich społeczników.  

W odpowiedzi na ogłoszony konkurs na Wolontariusza roku 2015 nagrodzono:

  • Halinę Duda, Ninę Szostek, Halinę Lubszczyk oraz Grzegorza Duda - zgłoszonych przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych;
  • Stefanię Sosna – zgłoszoną przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „TĘCZA”;
  • Szymona Gołdyn – zgłoszonego przez Stowarzyszenie Młody Radlin.


Działający przy Ośrodku Klub Wolontariatu wyróżnił ponad to wolontariuszki, które angażują się w pomoc dzieciom w nauce, organizację gier i zabaw dla dzieci czy też w pomoc przy wszelakich imprezach środowiskowych organizowanych przez OPS Radlin. Były to: Monika Gedyk, Bogusława Borowska, Tatiana Pluta, Bożena Piątkowska, Katarzyna Kurek, Katarzyna Matysiak i Gabriela Kowol. Wzruszającą chwilą były podziękowania dla Liderki Klubu Wolontariatu Pani Beaty Kurek, które przyjęła od grupy współpracujących w Klubie wolontariuszy.
Wyróżnionym i nagrodzonym wolontariuszom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie się w sprawy społeczności lokalnej jak i chęć pomocy drugiej osobie.

Zdjęcia z radlińskich obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej galerii!

Nie na sprzedaż czyli IX Radliński Dzień Wolontariusza 2015

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą wolontarystyczną na spotkanie, którego celem jest wyróżnienie najbardziej zaangażowanych wolontariuszy działających na rzecz społeczności Radlina oraz promocja wolontariatu. Zorganizowany w ramach obchodów konkurs dotyczy zarówno osób działających w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, jak i zwykłych obywateli otwartych na potrzeby bliskich, sąsiadów, organizacji czy szeroko pojętej społeczności lokalnej.

Na tegorocznych obchodach Dnia Wolontariusza wystąpi zespół Not For Sale - rybnicka grupa grająca muzykę autorską z pogranicza bluesa i smooth jazzu. Jak napisał Ryszard Gloger w kwartalniku „Twój Blues”:
Szlachetność brzmienia instrumentów w połączeniu z maestrią gry gitarzystów daje pretekst do snucia łagodnych melodyjnych fraz i śpiewania poetyckich tekstów”.

Z zespołem możecie się zapoznać klikając w poniższy link:
https://www.youtube.com/watch?v=k98KPGHtZ6g

IX radlińskie obchody Dnia Wolontariusza odbędą się w Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie w dniu 7 grudnia 2015 r. o godz. 16.00.