Kolejny festyn na Marcelu za nami !

Tradycyjnie w ostatnią sobotę lipca Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie, w ramach działań środowiskowych projektu „Lepsze Jutro”, zorganizował Festyn Integracyjno-Kulturalno-Edukacyjny na tzw. Szluchcie w samym sercu Kolonii Emma.

Impreza rozpoczęła się na Orliku turniejem piłki nożnej. Amatorskie rozgrywki wygrała drużyna pn. „Victoria Głożyny”. Drużyna przekazała główną nagrodę młodszym uczestnikom turnieju co spotęgowało integracyjny wymiar imprezy. Na festynie zaprezentował się również Klub Szachowy, który poprzez rozgrywki turniejowe reklamował co poniedziałkowe spotkania z szachami odbywające się na Punkcie Wydawania Posiłków. Turniej szachowy wygrał Kazimierz Piontek. Drugie miejsce zajął Robert Kozak a na miejscu trzecim znalazł się Tomasz Stoński.

Główne miejsce na ustawionej na Szluchcie scenie zajmował w tym roku zespół Helikopter grając znane wszystkim i lubiane przeboje. W przerwie pomiędzy występami zespołu pojawił się Teatr Wodzisławskiej ulicy z przedstawieniem pt. „Nigdy nie być żoną”. Spektakl komediowy oparty był na kanwie fragmentów literackich od romantyzmu do współczesności, piosenek oraz kreatywnych gier towarzyskich z udziałem publiczności.

Dla nieco młodszych uczestników imprezy niecodziennym wydarzeniem było zorganizowane na scenie pokazu iluzji, karaoke, udostępnione darmowo dmuchany zamek i karuzela, tradycyjne gry i zabawy w co mocno zaangażowany był „Kot w butach i Pan Elegancik” – grupa animatorów specjalizujących się w sztuce iluzji i kuglarstwie oraz Świetlica Środowiskowa „Koliba”.

Ale to nie wszystko. Część wolnej przestrzeni zajęła grupa modelarzy działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie eksponując swoje latające modele samolotów. Można było również samemu spróbować sił w pilotażu modeli. Równie ciekawe były warsztaty garncarskie, lepienie z gliny i toczenie naczyń na kole garncarskim a dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z metodami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak co roku również sami mieszkańcy Marcela, uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej, zaangażowali się w organizację festynu częstując zgromadzonych darmową grillowaną kiełbasą za co pracownice referatu świadczeń rodzinnych radlińskiego OPS-u odwdzięczyły się domowymi wypiekami.
Pomimo faktu, że festyn współfinansowany był ze środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 to bez pomocy lokalnych partnerów (m.in. MOSiR, UM Radlin, OSP Biertułtowy, PP nr 2, Świetlica Środowiskowa „Koliba”, firma El-Mach, Restauracja Leśna Perła i wielu innych) impreza nie miała by takiego rozmachu. Dlatego korzystając z okazji Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie im wszystkim dziękuje!

Dziękujemy również naszym sponsorom. W tym roku wsparli nas:

  • NSZZ „Solidarność” KWK „Marcel”,
  • Związek Zawodowy Górników w Polsce Polskiej Grupy Górniczej KWK „Marcel”,
  • Piekarnia Śmietana Spółka Jawna,
  • Intermarche Radlin,
  • Firma Handlowo Usługowa Busz – Artykuły Dekoracyjne SC z Gaszowic,
  • Cukiernia „Janosz” – Aniela Janosz z Radlina,
  • Sklep Papierniczo – Zabawkowy Elżbieta i Wiesław Napiórkowscy z Radlina,
  • Piekarnia Izabela i Dariusz Kozielscy


Do zobaczenia za rok!

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 

Festyn integracyjno-kulturalno-edukacyjny na Marcelu - 29.07.2017 r.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie

zaprasza wszystkich mieszkańców Radlina

na integracyjno-kulturalno-edukacyjny festyn na Marcelu,

który odbędzie się 29 lipca 2017 r. na tzw. "Szluchcie".

 

 

ZAPRASZAMY NA TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ NA ORLIKU:

Komunikat organizacyjny, regulamin i formularz zgłoszeniowy [.pdf]

 

Festyn organizowany w ramach projektu  „Lepsze Jutro”,
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Wigilia na Marcelu!

Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy Marcel na wigilijne spotkanie, które odbędzie się w środę 21 grudnia 2016 r. o godz.16:00 przy ul. Mielęckiego między familokami na miejscu starego boiska do siatkówki. Będzie to idealny moment to zadumy, podzielenia się opłatkiem i rozmowy z sąsiadem. W ramach spotkania przewidziano prezentację szopki bożonarodzeniowej wykonanej przez uczestników Programu Aktywności Lokalnej, ciepły poczęstunek oraz występ artystyczny dzieci z Świetlicy Środowiskowej "Koliba". Serdecznie wszystkich zapraszamy! Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Lepsze Jutro” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kolejny festyn na Marcelu za nami!

Zdjęcie z festynu. Przy stole po lewej stronie Remigiusz Rączka po prawej stronie młody kucharz

Tradycyjnie w ostatnią sobotę lipca 2016 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie, w ramach działań środowiskowych projektu „Lepsze Jutro”, zorganizował Festyn Integracyjno-Kulturalno-edukacyjny na tzw. Szluchcie w samym sercu Kolonii Emma.
Impreza rozpoczęła się na Orliku turniejem piłki nożnej, który trwał przez większą część imprezy. Amatorskie rozgrywki wygrała drużyna pn. „Rynek”. Na festynie zaprezentował się również Klub Szachowy, który poprzez rozgrywki turniejowe reklamował co poniedziałkowe spotkania z szachami na Punkcie Wydawania Posiłków. Turniej szachowy wygrał Pan Tadeusz Kałwak, drugie miejsce zajeli ex aequo Pan Kazimierz Piontek oraz Pan Manfred Szkatuła. Trzecie miejsce zajął Tomasz Stoński.
Główne miejsce na scenie zajmował Paweł Polok z Kapelą ze Śląska im. Józefa Poloka oferujący lubianą, zakorzenioną w śląskiej tradycji muzykę biesiadną. Idealnym dopełnieniem śląskiego klimatu była czytana przez Piotra Holonę proza „Ballada o utopcach” oraz pokaz kulinarny Remigiusza Rączki pn. „Rączka Gotuje”. Znany z lokalnej telewizji kucharz zaprezentował śląskie „krupnioki” oraz odpustowe ziemniaczki marcepanowe którymi częstowano wszystkich uczestników festynu. Była to również idealna okazja dla mieszkańców Marcela do zrobienia sobie wspólnych pamiątkowych zdjęć ze znanymi postaciami, znanymi z telewizyjnych programów. Pokaz kulinarny dzielony był niezwykłym występem Orkiestry Górniczej KWK Marcel tym razem pod dyr. Michała Bizonia. Żywiołowo pokazała się również Grupa Taneczna „Tornado” składająca się z pań w wieku 30 plus.
Dla nieco młodszych uczestników imprezy niecodziennym wydarzeniem było zorganizowane na scenie karaoke, udostępnione darmowo dmuchany zamek i trampolina, warsztaty lepienia z gliny, tradycyjne gry i zabawy czy malowanie twarzy w co mocno zaangażowany był Klub Wolontariatu oraz Świetlica Środowiskowa „Koliba”.
Ale to nie wszystko. Część wolnej przestrzeni zajęła grupa modelarzy działająca przy MOK w Radlinie eksponując swoje latające modele samolotów. Można było również zobaczyć prawdziwego szybowca a nawet usiąść za jego sterami dzięki Aeroklubowi Rybnickiego Okręgu Węglowego.
Jak co roku również sami mieszkańcy Marcela, uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej, zaangażowali się w organizację festynu częstując zgromadzonych darmową grillowaną kiełbasą.
Pomimo faktu, że festyn współfinansowany był ze środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 to bez pomocy lokalnych partnerów (m.in. MOK, MOSiR, UM Radlin, OSP Biertułtowy, PP nr 2, Świetlica Środowiskowa „Koliba” i wielu innych) impreza nie miała by takiego rozmachu. Dlatego korzystając z okazji Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie im wszystkim dziękuje!

Dziękujemy również naszym sponsorom. W tym roku wsparli nas:
Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” KWK „Marcel”, Wolny Związek Zawodowy ”Sierpień 80” Oddział KWK Marcel, Międzyzakładowy Zarząd Związku Zawodowego Górników w Polsce Oddział przy KWK Marcel, Piekarnia Śmietana Spółka Jawna, Centrum Rozwoju Osobistego i Neuroterapii „GALLUS” z Wodzisławia Śląskiego, Intermarche Radlin, Firma Handlowo Usługowa Busz – Artykuły Dekoracyjne SC z Gaszowic, Cukiernia „Janosz” – Aniela Janosz z Radlina, Sklep Papierniczo – Zabawkowy Elżbieta i Wiesław Napiórkowscy z Radlina; Izba Regionalna Radlin, Iwona i Aleksander Czarneccy, F.H.U. MARANT-MET, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ELMACH Adam Macha. 

Do zobaczenia za rok!

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

Festyn integracyjno-kulturalny na Marcelu!

Jak co roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie

zaprasza wszystkich mieszkańców Radlina na integracyjno-kulturalny

festyn na Marcelu,

który odbędzie się 30 lipca 2016 r. na tzw. "Szluchcie".

 

Poniżej plakat z ofertą, jaką w tym roku dla Was przygotowaliśmy:

 

Festyn 2016 - plakat

 

ZAPRASZAMY NA TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN W PIŁCE NOŻNEJ:

Komunikat organizacyjny

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

Festyn organizowany jest w ramach realizowanego na Marcelu Programu Aktywności Lokalnej

będącego częścią projektu "Lepsze jutro" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE PS.4350.0002.2016

ZAPYTANIE OFERTOWE PS.4350.0002.2016

W związku z realizacją projektu "Lepsze Jutro" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie ogłasza zapytanie ofertowe na pełnienie funkcji Animatora Lokalnego.

Ofertę należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19.05.2016 r. do godziny 15:00

Treść zapytania

Zapytanie ofertowe nr PS.4350.0001.2016

ZAPYTANIE OFERTOWE PS.4350.0001.2016

W związku z realizacją projektu "Lepsze Jutro" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie ogłasza zapytanie ofertowe na przeprowadzenie cyklu warsztatów w postaci treningów kompetencji i umiejętności społecznych oraz indywidualnego doradztwa zawodowego.

Ofertę należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24.03.2016 r. do godziny 15:00

Treść zapytania