O Nas


Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie został utworzony na  mocy uchwały Nr I /9/97 Rady Miejskiej Radlina z dnia 22 marca 1997 roku.

Podstawowym celem Ośrodka  jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwienie im życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Ośrodek realizuje zadania wynikające zarówno z ustawy o pomocy społecznej jak i ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

Pracą Ośrodka zarządza Dyrektor - Krystyna Kryszewska.

Przyjęcia stron: czwartek w godzinach 9.00-12.00 po uprzednim ustaleniu terminu w sekretariacie

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie:

  • od kwietnia 2011 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie jest w posiadaniu certyfikatu jakości Centrum Aktywności Lokalnej wytyczając tym samym nowe standardy pracy na rzecz środowiska lokalnego!

Certyfikat jakości aktywności lokalnej - wybierz aby powiększyć grafikę

  • jest członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia Osób i Instytucji Pomagających Ofiarom Przemocy Niebieska Linia

Logo Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - Niebieska Linia

  • od kwietnia 2008 r. Ośrodek realizuje również projekt systemowy "Nowe Horyzonty Aktywna integracja społeczności Radlina" współfinansowany ze źródeł Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

    Więcej o projekcie w zakładce EFS PO KL

Plakat promujący kampanię - Nowe Horyzonty

  • brał udział w powiatowej kampanii na rzecz walki z ubóstwem Razem Przeciw Ubóstwu , objętej w 2007 roku patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Plakat promujący międzynarodowy dzień walki z ubóstwem - 17 październik 2007

Plakat promujący kampanię - Dzieciństwo bez przemocy

Plakat promujący kampanię Zły Dotyk