Film promocyjny Nowe Horyzonty już na kanale YouTube

W dniu 30 czerwca 2015 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie zakończył realizację projektu systemowego „Nowe Horyzonty – Aktywna integracja społeczności Radlina”, projektu który zmieniał rzeczywistość społeczną miasta od roku 2008. Na naszym kanale YouTube dostępny jest film promocyjny z ostatnich dwóch lat jego realizacji. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo!

LINK: Materiał wideo

Wymiana rzeczy niepotrzebnych nową formą integrowania społeczności lokalnej

rzeczy przeznaczone do wymiany

20 czerwca 2015 r. w samym sercu radlińskiego osiedla „Emma” odbyła się wymiana rzeczy niepotrzebnych. W sobotni poranek każdy mógł przyjść i zostawić rzeczy, które zalegały w jego domu tracąc swoją użyteczność. Z drugiej strony można było znaleźć rzeczy, które okazywały się dla kogoś innego bardzo potrzebne. Ludzie, którzy przewijali się po ulicy Mielęckiego wymieniali się m.in. ubraniami, telewizorami, magnetowidami, monitorami, wózkami dziecięcymi, starymi, solidnymi krzesłami czy kołdrami. Poza aspektem materialnym była to świetna okazja to integracji społeczności lokalnej bowiem nie brakowało tematów do rozmów, wymiany uśmiechów i uścisków rąk.

Wymiana rzeczy niepotrzebnych była kolejną imprezą organizowaną w ramach Programu Aktywności Lokalnej po poprzednich wymianach odzieży używanej. Te swoiste swap party znacznie ożywiają osiedle Emma, którego mieszkańcy sami biorą sprawy w swoje ręce dbając o potrzeby własne oraz swoich sąsiadów.

ZAPRASZAMY DO GALERII

20.06.2015 - Wymiana Rzeczy Niepotrzebnych

Plakat akcji Wymiana Rzeczy Niepotrzebnych. Zdjęcie wieszaka oraz informacja: Sobota 20.06.2015 godzina 10-14 ulica Mielęckiego 10 (byłe boisko do siatkówki przy drodze). Niewykorzystane przez Ciebie przedmioty mogą być przydatne dla innych. Przynieś i przekaż innym niepotrzebne ubrania, meble, sprzęt RTV i AGD

Wzmacniamy pozycję naszych Klientów na rynku pracy

zdjęcie z kursu - osoba spawająca

W ostatnim czasie w ramach projektu „Nowe Horyzonty – Aktywna integracja społeczności Radlina” Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie zorganizował liczne kursy zawodowe wzmacniając pozycję uczestników w/w Projektu na rynku pracy. Do tej pory nasi klienci skorzystali z możliwości wzięcia udziału w kursie magazyniera, spawacza metodą MAG 135, kursie gastronomicznym przygotowującym do pracy na stanowisku pomocy kuchennej a także z kursów florystycznego i obsługi kas fiskalnych z obsługa terminali płatniczych. W najbliższej przyszłości planowane są kursy obsługi wózków widłowych i opieki nad osobami starszymi. Wszystkie kursy zostały poprzedzone indywidualnymi rozmowami uczestników projektu z doradcą zawodowym i zostały zorganizowane w oparciu o analizę rynku pracy dokonaną przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl.
Projekt „Nowe Horyzonty – Aktywna integracja społeczności Radlina” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dzień Dziecka z Kolibą!

Po lewej baner z napisem Dzień Dziecka z Kolibą po prawej baner Nowe Horyzonty – Aktywna integracja społeczności Radlina

1 czerwca 2015 r. grupa uczestników Programu Aktywności Lokalnej realizowanego na dzielnicy Marcel zorganizowała wraz ze Świetlicą Środowiskową Koliba obchody Dnia Dziecka. Impreza odbyła się w słonecznej aurze na tzw. Szluchcie. Poza wieloma grami i zabawami, w których uczestniczyły dzieci można też było skorzystać z poczęstunku w formie m.in. grillowanej kiełbasy, którą przyrządzali uczestnicy Programu. Wcześniej na Świetlicy Środowiskowej uczestnicy Programu piekli wraz z dziećmi pyszne ciasteczka. Była to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu mieszkańców Marcela oraz do jakże istotnej z punktu widzenia integracji społecznej wymiany międzypokoleniowej.
Impreza odbyła się w ramach projektu „Nowe Horyzonty – Aktywna integracja społeczności Radlina” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

ZAPRASZAMY DO GALERII